Souhlasíte?

01 / 06

Rostlinné mléko už je k dostání skoro v každé kavárně.

Přeskočit

Souhlasíte?

02 / 06

Nabídka zeleninových pomazánek je už samozřejmostí ve všech obchodech.

Přeskočit

Souhlasíte?

03 / 06

Mám ve svém okolí alespoň jednoho člověka, který dává přednost rostlinné kuchyni.

Přeskočit

Souhlasíte?

04 / 06

Počet lidí s intolerancí nebo dokonce alergií na laktózu narůstá a ti jistě ocení nabídku rostlinných produktů jako alternativu.

Přeskočit

Souhlasíte?

05 / 06

Znám restauraci, kde podávají skvělé rostlinné jídlo.

Přeskočit

Souhlasíte?

06 / 06

Jáhly, červená čočka, chřest nebo ovesné vločky? Rostlinná kuchyně znamená tisíce možností!

Přeskočit

Září — měsíc bez příplatku

Září – měsíc bez příplatku je akcí pro kavárny, které dostanou slevu na nákup nebo starter-pack rostlinného mléka zdarma a zavazují se, že budou celé září všechny druhy kávy s rostlinnou alternativou kravského mléka prodávat bez příplatku. Akce je výsledkem úspěšné spolupráce našeho projektu Rostlinně s gastro distributorem Green Heads, který pro přihlášené kavárny mléko zajišťuje. 

Historicky prvním měsícem bez příplatku byl březen 2021. Akce získala velmi pozitivní ohlas u kaváren, zákazníků a všimla si jí také média. I proto jsme se rozhodli měsíc bez příplatku zopakovat – tentokrát v září 2021. A to bez omezených kapacit a pro všechny, kdo se chtějí zapojit.

Kde si po celé září dáte kávu s rostlinným mlékem bez příplatku? Podívejte se do mapy:

Loading map...

Loading

Proč akci pořádáme?

Naším cílem je, mimo jiné, přinést zákazníkům kaváren možnost ochutnat oblíbenou kávu s rostlinným mlékem, které by za normálních okolností kvůli příplatku třeba nevyzkoušeli. V kavárnách se totiž běžně setkáváme s příplatkem za rostlinné mléko v rozmezí 5 až 20 korun. Jenže proč by měli zákazníci, kteří trpí např. alergií nebo intolerancí, za rostlinné latté platit víc? Září – měsíc bez příplatku znovu otevírá diskusi a ukazuje podnikům, že to bez příplatku jde také.

Akce podnikům přivede nové návštěvníky, baristé si vyzkouší svoje dovednosti v latté artu s novým produktem a zjistí tak, že se dá skvěle vyšlehat i ovesná pěna, a na konci září bude mít rostlinné mléko zase více fanoušků. A kolik že jich má teď? V březnu 2020 jsme se mohli v E15 dočíst, že „podle výzkumné společnosti Nielsen Češi loni nakoupili nejrůznější rostlinná mléka za 314 milionů korun, což je meziroční nárůst o sedmnáct procent,“ a to už je trh, který stojí za to sledovat. V roce 2019 tvořila 16 % portfolia Danone rostlinná mléka Alpro a Provamel, kolik je to v roce 2021? 26 %! Více čtěte v našem článku na blogu.

Rostlinné nápoje jsou mezi zákazníky více a více populární, ale některé kavárny tento trend vůbec nezaregistrovaly, či v rostlinných nápojích nevidí prodejní potenciál. Přesto nejméně 1 z 10 zákazníků preferuje alternativní nápoj namísto kravského mléka. Díky naší akci mohou nejen kavárny, ale i zákazníci překonat prvotní obavy a rostlinná mléka vyzkoušet! Pevně věříme, že Září – měsíc bez příplatku napomůže příchodu rostlinné budoucnosti, které spolu s Green Heads fandíme.

Do každé správné kavárny však nepatří pouze rostlinné mléko bez příplatku, chybět by neměl třeba ani rostlinný dezert. Pokud se chcete dozvědět, jak rozšířit rostlinnou nabídku ve Vaší kavárně a získat tak naši nálepku “Tady se najím rostlinně”, čtěte TADY.

 

#bezpriplatku

 

P. S. Chcete ještě registrovat svůj podnik a zapojit se? Vyplňte formulář TADY.

Piknik do horka

Horké letní dny přímo volají po tom vyběhnout ven a strávit tam celý den. Jaké jídlo však přežije vysoké teploty a náročné přenosy?

Michaela Levíčková
15. 6. 2023

Instagram feed