Souhlasíte?

01 / 06

Rostlinné mléko už je k dostání skoro v každé kavárně.

Přeskočit

Souhlasíte?

02 / 06

Nabídka zeleninových pomazánek je už samozřejmostí ve všech obchodech.

Přeskočit

Souhlasíte?

03 / 06

Mám ve svém okolí alespoň jednoho člověka, který dává přednost rostlinné kuchyni.

Přeskočit

Souhlasíte?

04 / 06

Počet lidí s intolerancí nebo dokonce alergií na laktózu narůstá a ti jistě ocení nabídku rostlinných produktů jako alternativu.

Přeskočit

Souhlasíte?

05 / 06

Znám restauraci, kde podávají skvělé rostlinné jídlo.

Přeskočit

Souhlasíte?

06 / 06

Jáhly, červená čočka, chřest nebo ovesné vločky? Rostlinná kuchyně znamená tisíce možností!

Přeskočit

Globus, Albert, Tesco: Jak tvoří svůj rostlinný sortiment?

Globus, Michal Skala

Co je pro Vás nejdůležitější, když rozšiřujete nabídku rostlinných alternativ?

Zásadní je z mého pohledu komplexnost, aby v co nejvíce sortimentních kategoriích byla zastoupena rostlinná alternativa, dále také cenová dostupnost. Věříme, že pokud bude naše nabídka komplexní a cenově dostupná, stane se rychleji standardní součást nákupní mise našich zákazníků.

 

Kam jste se v oblasti rostlinných alternativ posunuli od minulého hodnocení (2020)?

Osobně největší posun vnímám v pochopení zákaznických preferencí a zrychlení uvádění sortimentních novinek k zákazníkům. Zároveň se nám daří rozvíjet vztahy s výrobci a podílet se na vývoji nových produktů dle aktuálních zákaznických trendů. Dále se nám podařilo pro zákazníky zajistit rostlinné pokrmy v každodenní nabídce kaváren Globus a Zdravých bister na vybraných pobočkách. Takto jsme se zapojili do sítě restaurací s označením Tady se najím rostlinně.

 

A co tedy pro Vás znamená udržení si 1. místa v hodnocení řetězců?

V Globusu zodpovídám za zavádění rostlinných alternativ do nabídky, obhájení 1. místa je pro mě osobně výzva a splnění závazku jak k zákazníkům oddělení Zdravý svět, tak i vedení společnosti a všem kolegům z prodejen, kteří se aktivně zajímají o nabídku rostlinných produktů. Ocenění 1. místo Rostlinný řetězec roku společnost Globus považuje za prestiž a důkaz kompetentní nabídky rostlinných alternativ pro zákazníky.

Jiří Mareček, Albert

Čím se řídíte u rozšiřování nabídky rostlinných alternativ?

Našim cílem v rozšiřování nabídky rostlinných potravin, či potravin v bio kvalitě, pro lidi s intolerancí laktózy, lepku a dalších omezeních, je, aby si každý zákazník dle svých potravinových preferencí mohl zakoupit celý nákup právě v naší prodejně. Již nyní tak mohou zákazníci nakoupit jídla na celý den kompletně v bio kvalitě či pouze z rostlinných surovin, a to od snídaně až po večeři. Tím ale nekončíme a nabídku produktů pod naší privátní značkou Nature’s Promise a obecně oddělení Zdravě s Albertem budeme neustále rozšiřovat.

Kam jste se v oblasti rostlinných alternativ posunuli od minulého hodnocení (2020)?

Za poslední roky jsme přidali do nabídky alternativy masa či mléka, a i naše zaměstnance se snažíme v tomto směru vzdělávat. Právě nyní mají například možnost se zapojit do Veggie Challenge společnosti ProVeg, kde získají tipy a rady na jídla právě s rostlinnými alternativami klasických produktů a minulý týden (v polovině ledna, pozn. editora) si mohli v přímém přenosu uvařit a připravit například vegetariánské chilli no carne či cizrnovou pomazánku.

Obecně sortiment bio, ale i sortiment rostlinných produktů a produktů pro vegetariány, vegany či flexitariány, budeme i nadále rozšiřovat. Novinky jsou ale i v produktové řadě Fresh Bistro, kde najdou zákazníci zdravý salátový shake ve dvou variantách, či nové těstovinové saláty s ječmenem nebo quinoou. 

 

Co pro Vás znamená udržení si 2. místa v hodnocení řetězců?

Umístění je pro nás velice příjemným výsledkem v sekci rostlinných potravin. Albert je dlouhodobě vnímaný jako „zdravý“ a v naší nabídce na zlepšování segmentů, jako je rostlinná nabídka, stále pracujeme. I díky tomu je již nyní Albert vnímaný dle reprezentativního výzkumu společnosti Kantar jako jednička ve zdravé nabídce a zákazníci ho nejčastěji vnímají jako místo, kde jim nejlépe pomohou s výběrem zdravých potravin. Tento trend chceme v budoucnu potvrdit a rozšířit nejen ve zdravém, ale i rostlinném sortimentu.

Michal Vaňáček, Tesco

Co považujete za nejzásadnější, když doplňujete a rozšiřujete nabídku rostlinných alternativ?

Snažíme se co nejlépe plnit přání našich zákazníků. V Tescu chceme, aby měl každý zákazník – nehledě na to, kde a jak u nás nakupuje – ještě lepší přístup k dostupným, zdravým a udržitelným potravinám.  Dělá nám tedy radost, že naši zákazníci rostlinné produkty sami vyžadují a můžeme tak plnit jejich přání a zároveň podporovat udržitelnost. Uvědomujeme si, že rostlinné alternativy už dávno nekupují jen vegetariáni a vegani, a tak se snažíme nabízet takové produkty, které budou zajímavé pro všechny.

 

 

Kam jste se z Vašeho vlastního pohledu za ty dva roky v oblasti rostlinných alternativ posunuli?

Největším posunem je vznik naší vlastní značky Plant Chef, která má mezi zákazníky  velký úspěch. Už teď si v široké nabídce z řady téměř 50 produktů Plant Chef dokáže najít to svoje opravdu každý. Ať už hledá bezmasé alternativy burgerů, nugetek, polévky, proteinové tyčinky nebo třeba zmrzlinu. Máme v plánu značku v nejbližší době dále rozšiřovat, takže se můžete těšit na spoustu novinek, ať už se jedná o chlazená jídla nebo sortiment mražených výrobků. Celý tento sortiment jsme navíc v našich obchodech soustředili na jedno místo, takže zákazníci vždy najdou všechno snadno a pod jednou střechou.

Co pro Vás jako Tesco znamená udržení si 3. místa v hodnocení řetězců?

Umístění si velmi vážíme, zároveň je pro nás pobídkou k ještě větší aktivitě v rámci našeho závazku navýšit prodeje rostlinných alternativ masa do roku 2025 o 300 %.  Zdravý životní styl je pro naše zákazníky čím dál důležitější. Ostatně postupným zvyšováním podílu rostlinné stravy ve své kuchyni dokážou lidé udělat hodně dobrého nejen pro své zdraví, ale i pro planetu. Se svojí nabídkou rostlinných alternativ se Tesco zkrátka rozhodlo přiložit ruku k dílu, a přispět tím k pozitivní změně.

Piknik do horka

Horké letní dny přímo volají po tom vyběhnout ven a strávit tam celý den. Jaké jídlo však přežije vysoké teploty a náročné přenosy?

Michaela Levíčková
15. 6. 2023

Instagram feed