Souhlasíte?

01 / 06

Rostlinné mléko už je k dostání skoro v každé kavárně.

Přeskočit

Souhlasíte?

02 / 06

Nabídka zeleninových pomazánek je už samozřejmostí ve všech obchodech.

Přeskočit

Souhlasíte?

03 / 06

Mám ve svém okolí alespoň jednoho člověka, který dává přednost rostlinné kuchyni.

Přeskočit

Souhlasíte?

04 / 06

Počet lidí s intolerancí nebo dokonce alergií na laktózu narůstá a ti jistě ocení nabídku rostlinných produktů jako alternativu.

Přeskočit

Souhlasíte?

05 / 06

Znám restauraci, kde podávají skvělé rostlinné jídlo.

Přeskočit

Souhlasíte?

06 / 06

Jáhly, červená čočka, chřest nebo ovesné vločky? Rostlinná kuchyně znamená tisíce možností!

Přeskočit

Nutričně je Mana nejlepší volbou na světě, říká její zakladatel Jakub Krejčík

Vítězem ankety Rostlinný produkt roku se stal ManaBurger, který na rozdíl od masa obsahuje všechny nutrienty, které lidské tělo potřebuje, a to ve vyváženém poměru. To z něj dělá první nutričně kompletní burger na světě. Sám zakladatel Many Jakub Krejčík říká, že s příchodem burgeru vyplnil podstatnou část, která mu ve stravování chyběla, a nyní se z více než 90 % stravuje produkty pouze od Many. Firma Heaven Labs, která Manu vyrábí, se navíc činí i v humanitární formě spolupráce. V roce 2020 společně s dalšími organizacemi rozdala přes 50 tisíc drinků, které šly především na podporu zdravotníků v první linii v České republice.

Co stojí za vznikem Many?

Za vznikem stojí osobní potřeba, kontext doby a událostí, které se v roce 2014 v mém životě tenkrát děly. Hodně jsem přemýšlel, v jakém odvětví a oboru budu dále rozvíjet své schopnosti, kde mohu být užitečný. Chtěl jsem svou chutí po inovaci přispět k potřebám světa, ve kterém žijeme. Zajímal mě hlavně přesah a možný inovační stupeň. Vždy mě to táhlo k energetice a vesmíru, o jídle nebo zdravotnictví jsem zase tolik nepřemýšlel, to přišlo náhodou.

Kdy jste začal o jídle přemýšlet jinak?

Když jsem v roce 2014 držel 14 dní půst, nepřemýšlel jsem nad ničím jiným než nad tím, co budu jíst, až půst skončí. Přemýšlel jsem nad podstatou jídla, z čeho je, proč je takové, jaké je, jak se vyrábí. No, a tak to celé začalo. Dnes už realizujeme projekty ve všech čtyřech zmíněných odvětvích. Nyní to vše dává perfektní smysl.

Byl jste od začátku přesvědčen, že Mana bude mít úspěch?

Ano, věřit musíte, bez toho to nejde. V některých momentech je víra to jediné, o co se můžete opřít. Věřím, že každá inovace, která přináší přidanou hodnotu v reálném životě, stojí za úsilí uvést ji do života. 

Podle čeho jste volil název?

Název přišel o pár měsíců vývoje později. Původně to byl pracovní název, který přetrval. To, co dělám, bylo jednodušší k něčemu připodobnit než to složitě vysvětlovat. 

Uvádíte, že nutriční složení Many je koncipováno tak, abychom s ní mohli nahradit všechna jídla každý den a stravovat se výhradně jen Manou. Žijete Vy zcela na Maně? 

Osobně jím normální jídlo čím dál méně – ne že bych nechtěl, ale s postupujícím vývojem a příchodem burgeru do produkce jsem vyplnil podstatnou část, která mi v mém stravování chyběla. Teď to mám tak, že jídlo, které není Mana, jím hlavně o víkendu. Přes týden se z více než 90 % stravuji produkty, které vyrábíme. Mana je z pohledu nutričního obsahu to nejlepší, co se dá na planetě sehnat.

Je něco, co byste na drinku a prášku chtěli ještě vylepšit? Chystáte další příchutě?

Ano, je toho hodně. Výzkum a vývoj Many nikdy neustane. Mým cílem je vyrábět přesně takové jídlo, jaké chceme po všech stránkách – nutriční složení, funkce pro člověka, textura, chuť, forma… Jídlo nyní zažívá obrovskou revoluci a my chceme být na samém hrotu inovace. Z podstaty je to naše primární mise. Příchod nových příchutí nevylučujeme, není to však priorita. 

Co Vás přimělo k tomu kromě prášků a drinků zařadit do nabídky i ManaBurger? Proč zrovna burger?

Když jsme přemýšleli, jakým směrem můžeme v současné době využít schopnosti a zkušenosti, které jsme získali vývojem prášků a drinků, byl jasnou volbou ikonický produkt globálního významu – burger.

Jak jste vnímal jeho nominaci na Rostlinný produkt roku? 

Potěšila mě i můj tým. Jsem rád, že se k vám dostalo, co děláme. Za nominaci jsme vděční a dodatečně za ni děkujeme. 

Co pro Vás výhra znamená?

Znamená to ocenění pro Mana tým, který tvrdě pracuje na tom, aby překonal inovační obtíže, které na sebe klademe. Pomůže nám také v komunikaci se zákazníky. Letos ManaBurger čekají velké věci, zahájili jsme listing celého českého a slovenské trhu, hlavně retail a gastro. Do konce roku 2021 očekáváme zvýšení výroby o zhruba 500 až 1 000 %, připravujeme půdu pro vstup do retailu v Německu a v dalších evropských zemích.

Z čeho ManaBurger je? V čem je lepší než hovězí burger?

ManaBurger ho dokonce překonává. Na rozdíl od masa obsahuje všechny nutrienty, které lidské tělo potřebuje, a to ve vyváženém poměru. Jde o první nutričně kompletní burger na planetě Zemi a jistě není náhoda, že pochází z ČR. Je nabušený 5 různými druhy bílkovin, komplexními tuky obsahujícími omega-3 včetně důležitých podsložek EPA a DHA. Obsahuje dohromady 38 vitamínů a minerálů. A to vše bez obsahu GMO, bez lepku, bez přidaného glutamátu a s nízkým obsahem soli.

Plánujete ho ještě vylepšovat, nebo je burger dokonalý takový, jaký je?

Máme již připravenou technologickou inovaci pro verzi Mark 2, hlavně v textuře a chuti, kterou představíme koncem roku. Bude to obrovský skok kupředu, rozdíl je nepředstavitelný. 

V čem je výroba ManaBurgeru specifická? 

V celém výrobním procesu jsme optimalizovali spotřebu – o 99 % menší spotřeba vody, o 90 % méně skleníkových plynů, potřebujeme o 93 % méně půdy a taky energetická náročnost je o 46 % nižší než u současného systému velkochovu. Prakticky veškerá dostupná energie na Zemi pochází ze Slunce, rostliny ji fotosyntézou zhmotňují a rostlinu konzumují býložravci, které konzumujeme my lidé. Každý další článek potravního řetězce zvyšuje ztráty z původního zdroje. My proto jdeme s burgerem hned za rostliny a šetříme tak 98 % zdrojů oproti konzumaci masa. Složitost výroby je tedy vyvážena extrémně nízkými nároky na spotřebu zdrojů.

 

Kde se Mana vyvíjí a vyrábí?

V polovině roku 2020 jsme přesunuli výrobu i kanceláře pod jednu střechu do Modletic u Prahy. 

Kromě toho, že si ManaBurger koupím a sama připravím, můžu ho ochutnat například v Burrito Loco nebo v Belzepubu. Jaké máte plány ohledně dostupnosti? Budeme ho potkávat v restauracích a řetězcích?

Ano, v tuto chvíli máme naplánovanou kompletní distribuci – jak pro retail, tak i pro gastro. V ideálním případě bude letos ManaBurger k dostání všude, po celé České a Slovenské republice. 

Prodává se ManaBurger i v zahraničí? Pokud ano, jak se mu tam daří?

Zatím minoritně, ale prodeje se postupně zvyšují. EU na čele s Německem nyní představuje podíl kolem 15 %.

Vaším dlouhodobým cílem je dosáhnout výroby s nulovou uhlíkovou stopou. Máte výhledově představu, kdy k tomu dojde? 

S přesunem do nové výroby se nám podařilo přejít na vlastní energetický mix – nyní jedeme čistě na vodní elektrárny. Jaderné se bohužel do našeho mixu zařadit nepodařilo. Ukousli jsme tím obrovskou zátěž a jsme hrdí, že jsme toho docílili. Stále nám zbývá velká část na logistice a obalech. To bychom rádi kompenzovali prodejem vlastní energie pro firmy a domácnosti a úsporu odečteme z naší produkce. Znamená to pomyslný vstup do energetického sektoru, který je pro nás nový, ale pracujeme na tom, abychom již letos byli schopni nabídnout široké veřejnosti vlastní energetické řešení, které konečně dává smysl a podporuje nízkoemisní zdroje budoucnosti.

V rozhovoru pro Novinky.cz jste se zmínil, že chystáte koncept humanitární formy spolupráce. V tom se vám daří jak?

V roce 2020 jsme společně s různými organizacemi rozdali přes 50 tisíc drinků, které šly hlavně na podporu zdravotníků v první linii v ČR. Podporujeme a pomáháme hlavně na území EU.

Plánujete rozšířit sortiment o další produkty? Můžeme se těšit na další nominaci na Rostlinný produkt roku třeba už příští rok? 

To uvidíme. 🙂 Nechte se překvapit. Nyní se zaměřujeme hlavně na inženýring vlastních výrobních technologií, které nám umožní vyrábět jídlo přesně takové, jaké chceme. Pracujeme na doslova „vesmírné technologii“, která umožní vyrobit ze zdrojových surovin takřka cokoliv. Věřím, že první verze dosáhneme už letos, bude to docela úlet. Tak snad.

 

Musím uznat, že ManaBurger je opravdu výborný. Já osobně sice nemám srovnání s burgerem hovězím, ale minimálně za ochutnání určitě stojí!

Lahodná alchymie: odkrývání kouzel fermentace

Fermentace je již po tisíciletí neoddělitelnou součástí přípravy chutného a nutričně hodnotného jídla. Co všechno přináší do rostlinné kuchyně?

Michaela Levíčková
29. 1. 2024

Piknik do horka

Horké letní dny přímo volají po tom vyběhnout ven a strávit tam celý den. Jaké jídlo však přežije vysoké teploty a náročné přenosy?

Michaela Levíčková
15. 6. 2023

Instagram feed