Souhlasíte?

01 / 06

Rostlinné mléko už je k dostání skoro v každé kavárně.

Přeskočit

Souhlasíte?

02 / 06

Nabídka zeleninových pomazánek je už samozřejmostí ve všech obchodech.

Přeskočit

Souhlasíte?

03 / 06

Mám ve svém okolí alespoň jednoho člověka, který dává přednost rostlinné kuchyni.

Přeskočit

Souhlasíte?

04 / 06

Počet lidí s intolerancí nebo dokonce alergií na laktózu narůstá a ti jistě ocení nabídku rostlinných produktů jako alternativu.

Přeskočit

Souhlasíte?

05 / 06

Znám restauraci, kde podávají skvělé rostlinné jídlo.

Přeskočit

Souhlasíte?

06 / 06

Jáhly, červená čočka, chřest nebo ovesné vločky? Rostlinná kuchyně znamená tisíce možností!

Přeskočit

Rostlinně hledá projektového manažera, chcete se jím stát právě Vy?

Návštěva továrny největšího tuzemského producenta rostlinných výrobků, pozvánky na představení nových produktů, marketingové porady ve velkých firmách, pikniky s týmem ale i ochutnávky připravovaných jídel na menu restaurací. I tak vypadá práce projektového manažera Rostlinně.

Po dvou a půl letech existence projektu Rostlinně ho opouští jeho zakladatelka a projektová manažerka Marianna Slováková. Proto hledáme někoho, kdo se ujme koordinace projektu a povede ho za jeho cílem, jímž je omezení spotřeby živočišných produktů a rozvoj nabídky rostlinné stravy v České Republice.

Co je Rostlinně? 

Projekt Rostlinně vznikl s ambicí představit bohatství rostlinné kuchyně a podpořit vzrůstající trend rostlinného stravování bez použití masa, vajec a mléčných výrobků. Za dva a půl roku své existence se stal významným partnerem řady řetězců, restaurací i výrobců potravin a neustále inspiruje širokou veřejnost k rostlinné stravě.

Naším cílem je ukázat, že jíst rostlinně neznamená jíst salát a tofu. Je to plnohodnotná cesta. Inspirujeme veřejnost skrze recepty na sociálních sítích „a musím říct, že nám to funguje skvěle. Sleduje nás přesně ta cílová skupina, kterou jsem od začátku chtěla oslovit. Nikoli vegani, ale flexitariáni, tedy lidé, kteří už k rostlinnému jídlu hledají cestu, a my jim v tom pomáháme,“ říká zakladatelka Rostlinně Marianna v rozhovoru pro Flowee.

Hlavně ale podporujeme byznys sektor a majitele restaurací v rozšiřování nabídky rostlinné kuchyně. Organizujeme konferenci pro byznys sektor a pomáháme výrobcům potravin a supermarketům při uvádění nových produktů na trh. 

4. 2. 2019 se narodilo Rostlinně – Co bylo pak? 

– Nasbírali jsme 18+ tisíc fanoušků na Instagramu a skoro 17 tisíc na Facebooku (taky máme YouTube a LinkedIn)

– Organizovali jsme konferenci Plant-Powered Perspectives 2020, zaměřenou na rostlinný byznys. Druhý ročník se uskuteční 4. 10. 2021

– Zorganizovali jsme hlasování o nejoblíbenější rostlinný produkt roku 2018, 2019 a 2020 

– Realizovali jsme hodnocení supermarketů a kavárenských řetězců podle dostupnosti rostlinné nabídky 

– Publikovali jsme Průvodce rostlinnou kuchyní pro restaurace

– Rozdali 200+ nálepek Tady se najím rostlinně, které patří na dveře restaurací, které mají na menu plnohodnotné rostlinné jídlo. Všechny podniky s nálepkou jsou k nalezení na naší mapě

– Vydali jsme 3 e-booky s recepty

– A neustále spolupracovali s médii

Jak to, že toho zvládáme tolik?

Protože Rostlinně je především komunita. Na projektu dlouhodobě spolupracuje zhruba 50 dobrovolníků. Každý dělá to, co ho baví nebo v čem by se chtěl zlepšit. Týmy připravují obsah na sociální sítě, dělají grafiku, chodí na schůzky s firmami, pomáhají podnikům a gastro sektoru, ale i např. produkčně zajišťují konferenci. V Rostlinně se pravidelně setkáváme, sdílíme nápady, zkušenosti a know-how a společně rosteme tak, jako zájem o rostlinnou kuchyni, které tolik věříme. „Když jsme s hrstkou statečných v únoru 2019 Rostlinně spouštěli, netušila jsem, jak rychle to všechno půjde a kolik úžasných lidí na cestě potkám. Rostlinně je venku skoro dva roky a pracuje na něm přes padesát lidí napříč ČR a ještě dál (máme členy týmu i v Anglii, Dánsku a Holandsku!),“ napsala Marianna na blog Rostlinně na konci minulého roku.

Pokud je Vám projekt Rostlinně sympatický a věříte ve stejný cíl jako my, zamyslete se, jestli se právě Vy nechcete přihlásit na pozici projektového manažera. Jste-li kreativní, aktivní, důsledný/á a schopný/á dotáhnout projekt do konce a zběhlý/á v komunikaci, možná hledáme právě Vás! Předchozí zkušenosti s PR a marketingem jsou vítanou výhodou. 

Práce zahrnuje vývoj strategie projektu, koordinace jednotlivých kampaní a projektů, koordinace týmu, komunikace s firmami a samozřejmě rozšiřování rostlinné nabídky na českém trhu. Pracovat budete na plný úvazek. Kancelář Rostlinně sídlí v Praze, ale bydliště v Praze není podmínkou, pracovat můžete z domova.

Pokud máte o spolupráci zájem, napište email na adresu lucie.barborova@rostlinne.cz s předmětem „manažer/ka Rostlinně“ a přiložte:

– Své CV

– Krátký text, ve kterém rozeberete aktivity projektu, nastíníte jeho silné a slabé stránky a předložíte svou vizi, jak by se mohl projekt vyvinout a kam by mohl směřovat pod Vaším vedením.

– Minutové video, ve kterém se představíte a vysvětlíte, proč se právě Vy na tuto pozici hodíte.

Uzávěrka přihlášek je v neděli, 5. 9. 2021.