Souhlasíte?

01 / 06

Rostlinné mléko už je k dostání skoro v každé kavárně.

Přeskočit

Souhlasíte?

02 / 06

Nabídka zeleninových pomazánek je už samozřejmostí ve všech obchodech.

Přeskočit

Souhlasíte?

03 / 06

Mám ve svém okolí alespoň jednoho člověka, který dává přednost rostlinné kuchyni.

Přeskočit

Souhlasíte?

04 / 06

Počet lidí s intolerancí nebo dokonce alergií na laktózu narůstá a ti jistě ocení nabídku rostlinných produktů jako alternativu.

Přeskočit

Souhlasíte?

05 / 06

Znám restauraci, kde podávají skvělé rostlinné jídlo.

Přeskočit

Souhlasíte?

06 / 06

Jáhly, červená čočka, chřest nebo ovesné vločky? Rostlinná kuchyně znamená tisíce možností!

Přeskočit

Rostlinné sladkosti a sušenky a kde je koupit? Poradí vám Anička z Rostlinně

Sladké má asi každý rád a občas si všichni rádi zamlsáme. A kolikrát není potřeba mít žádný důvod, stačí, že nám to chutná a že se to dá koupit takřka v každém obchodě. Tak doufám, že jsem vás navnadila a že se vám už sbíhají sliny. Můžeme se do toho společně zakousnout.

Budeme se totiž bavit i o sladkých snacks, respektive o sušenkách a čokoládách. Sepsala jsem pro vás seznam svých nejoblíbenějších produktů, které jsou běžně k dostání ve většině supermarketů. Povím vám ale i o sušenkách, které možná ani neznáte. U některých jste ani možná netušili, že jsou rostlinné. A co je nejlepší, na konci přijde ta nejlepší sladká tečka. Představím vám produkty, které připomínají sladkosti, které možná znáte z dětství a které rostlinné složení původně nemají. Tak jdeme na to.

Jako první uvedu pro někoho možná už známou klasiku, sušenku Manner. Tahle křupavá dobrůtka se může pyšnit rovnou dvěma rostlinnými variantami. Pokud máte rádi klasickou čoko-oříškovou chuť, vychutnejte si manner s lískovými oříšky. Pokud jste spíše pro svěží chuť, citrónová Manner sušenka je tu pro vás. Jenom pozor, drobivost této pochoutky je vysoká!

Jako druhou pochutinu vám naservíruji sušenky vhodné ke kávě či k čaji o páté. Opavia ovesné sušenky jsou křehoučké, jemné, ideální k posezení s přáteli. 

Ale můžete také vyzkoušet Emco sušenky. U nich si navíc můžete vybrat, zda čokoládové potěšení nebo oříškové.

A nesmím samozřejmě zapomenout na staré dobré Lotus. Kdo by neznal tyto karamelové oplatky. A co je nejlepší, že jejich chuť si můžete dopřát i v podobě krému. 

Také v drogerii Rossmann najdete ideální sušenky ke kávě či čaji. Ať už to jsou ty od enerBio, nebo bio sušenky špaldové od Dobré časy, určitě stojí za to je zkusit. Můžete je koupit i v obchodech Countrylife.cz.

Pokud jdete na návštěvu a nevíte, co přinést, mám pro vás dobrou zprávu. Bonboniéra Mon Cheri. Kombinace hořké čokolády a jemného likéru se k sobě hodí. A přesto že bonboniéra není vůbec drahá, zanechá vám chuť luxusu a exkluzivity na jazyku.

Když jsme u té čokolády, je zde namístě zmínit opravdový luxus mezi chutěmi. Lindt hořké čokolády od 70% jsou opravdu potěšením pro vaše chuťové pohárky.

Ale nabízí se i dostupnější možnost, která se mimo jiné hodí i výborně do pečení a na vaření. V Lidl.cz je fin carré hořká čokoláda, která zaujme jak svou cenou, tak chutí.

A do třetice všeho dobrého, pro milovníky hořké čokolády, v Lidl.cz najdete i rozinky v hořké čokoládě od MisterCHOC. 

A teď se dostaneme k něčemu zajímavému. Určitě si pamatujete tatranky, sušenky výletníků a rodinných výletů do hor, a také koka, které nemohly chybět u babiček na návštěvách. Máme pro vás dobrou zprávu. Na trhu jsou rostlinné obdoby těchto sušenek. Pokud chcete sáhnout po něčem zdravějším, Albert se svou úžasnou značkou Nature’s Promise je tu pro vás. Na výběr máte ze spousty produktů. Například čoko kokosky, nebo špaldové sušenky, které připomínají již zmíněné koka sušenky.

A pokud si pamatujete Disko sušenky, i zde mám pro vás dobrou zprávu. V drogerii DM si můžete koupit špaldové sušenky s krémovou kakaovou náplní, které se sušenkám z dětství velice podobají.

Česká značka ZEMANKA se opravdu vyznamenala. Jejich tatranka je nejenom chutná, ale i co se složení týče se nemá za co stydět. Celozrnná oplatka, kokosová a obalená v čokoládě. Kdo by si nedal.

A jako poslední zmíním Tastino oat cookies with sesame, podobné sušenkám Zuzanky.

Tak doufám, že už máte nákupní seznam s těmito dobrotami připravený. A nezapomeňte dát fotku na instagram a označit @rostlinne, až si na některém ze zmíněných produktů budete pochutnávat.

Lahodná alchymie: odkrývání kouzel fermentace

Fermentace je již po tisíciletí neoddělitelnou součástí přípravy chutného a nutričně hodnotného jídla. Co všechno přináší do rostlinné kuchyně?

Michaela Levíčková
29. 1. 2024

Piknik do horka

Horké letní dny přímo volají po tom vyběhnout ven a strávit tam celý den. Jaké jídlo však přežije vysoké teploty a náročné přenosy?

Michaela Levíčková
15. 6. 2023

Instagram feed