Souhlasíte?

01 / 06

Rostlinné mléko už je k dostání skoro v každé kavárně.

Přeskočit

Souhlasíte?

02 / 06

Nabídka zeleninových pomazánek je už samozřejmostí ve všech obchodech.

Přeskočit

Souhlasíte?

03 / 06

Mám ve svém okolí alespoň jednoho člověka, který dává přednost rostlinné kuchyni.

Přeskočit

Souhlasíte?

04 / 06

Počet lidí s intolerancí nebo dokonce alergií na laktózu narůstá a ti jistě ocení nabídku rostlinných produktů jako alternativu.

Přeskočit

Souhlasíte?

05 / 06

Znám restauraci, kde podávají skvělé rostlinné jídlo.

Přeskočit

Souhlasíte?

06 / 06

Jáhly, červená čočka, chřest nebo ovesné vločky? Rostlinná kuchyně znamená tisíce možností!

Přeskočit

Taste Fake Meat: Jaké rostlinné „maso“ je nejlepší?

Na konci srpna se v pražské Černé labuti, největším centru rostlinného jídla ve městě, konala akce Taste Fake Meat, pořádaná česko-německou společností Black Swan Media. Jak vyplývá z názvu, na akci měl člověk možnost ochutnat nejrůznější nové druhy rostlinných alternativ masa. Ochutnávka měla dvě části, jednu v přízemí pro volně přišedší a druhou v osmém patře pro platící, kteří se mohli zúčastnit i samotného hodnocení a setkat se s oficiální porotou soutěže. A do osmého podlaží se vydalo i Rostlinně.

Soutěže se zúčastnilo dvanáct různých značek, a sice Forky’s, Kalma, Linda McCartney’s, Loving Hut, Mooi, Ovegano, The Vegetarian Butcher, Salve Natura, VeganGrill, Veganz, Puroland a Wheaty. Jistou výhru si zasloužily rostlinné „kuřecí“ nugetky od holandského výrobce The Vegetarian Butcher, shodla se na tom nejen porota, ale i pro Rostlinně to byl jednoznačný vítěz. Cenu „odborné veřejnosti“ si pak zasloužily rostlinné „kuřecí“ chunks od Forky’s. Zakladatel řetězce Luboš Vidlička na prezentaci uvedl, že je kuře jedno z nejžádanějších mas, a proto se rozhodli právě pro tuto příchuť.

Co se ostatních značek týče, za Rostlinně doporučujeme také toskánské sójové nudličky od značky Kalma, ochucené italským kořením a rajčaty, výborný byl také rostlinný „řízek“ Puroland, uzený seitan s cizrnou a sezamem od Ovegano a v neposlední řadě kebab od Mooi, který můžete ochutnat přímo v jejich restauraci v Černé labuti.

Celý event uvedla iniciátorka akce, podnikatelka a vydavatelka česko-německého magazínu n&n Danuše Siering, která se dlouhodobě věnuje gastronomii a zajímá se o zdravý životní styl. Akce podle ní vznikla za účelem rozšíření povědomí o rostlinných alternativách. „Věřím, že tato diskuse může dodat lidem více informací o tom, co jedí a v jaké kvalitě,“ řekla dříve v rozhovoru o Taste Fake Meat pro n&n. Samotný název „fake meat“ je podle ní nadsázkou.

(foto: Tomáš Železný)

Kromě veřejnosti hodnotila značky i profesionální porota. V ní seděli mimo jiné Ali Moshiri, zakladatel bylinných zahrad, v Německu přezdívaný „bylinkový papež“, Romana Šonková za Compassion in World Farming, Lucie Šilhová, šéfredaktorka magazínu Apetit, Renata Lukášová z Českého gastronomického institutu, kuchař Pavel Drdel ze strakonické restaurace Sůl a Řepa, Linda Maruščáková za Vegan Fighter, Tereza Trávníčková z ProVeg Česko (dříve Česká veganská společnost).

(foto: Tomáš Železný)

„Nedělíme lidi podle toho, kdo jí a kdo nejí maso. Ale víme, že svět potřebuje nový přístup ke zvířatům a k životnímu prostředí. Proto hledáme cesty, jak žít s úctou ke všemu živému – a přitom si co nejvíc užít jídla,“ pověděl n&n jeden z organizátorů akce Jan Müller. 

Podobné ochutnávkové akce jsou skvělým způsobem, jak rozšířit rostlinnou stravu mezi veřejnost a zároveň propagovat nejrůznější nové značky, o kterých by se lidé jinak třeba nedozvěděli. V Černé labuti je proto plánovaná rovnou druhá akce Taste Fake Meat, která se bude konat 22. listopadu, a ještě předtím Taste Fake Milk, naplánováná na 18. října. Můžete zvážit účast a mezitím si pochutnávat na vítězných produktech od The Vegetarian Butcher a Forky’s. A užívejte si jídla!

Lahodná alchymie: odkrývání kouzel fermentace

Fermentace je již po tisíciletí neoddělitelnou součástí přípravy chutného a nutričně hodnotného jídla. Co všechno přináší do rostlinné kuchyně?

Michaela Levíčková
29. 1. 2024

Piknik do horka

Horké letní dny přímo volají po tom vyběhnout ven a strávit tam celý den. Jaké jídlo však přežije vysoké teploty a náročné přenosy?

Michaela Levíčková
15. 6. 2023

Instagram feed