Souhlasíte?

01 / 06

Rostlinné mléko už je k dostání skoro v každé kavárně.

Přeskočit

Souhlasíte?

02 / 06

Nabídka zeleninových pomazánek je už samozřejmostí ve všech obchodech.

Přeskočit

Souhlasíte?

03 / 06

Mám ve svém okolí alespoň jednoho člověka, který dává přednost rostlinné kuchyni.

Přeskočit

Souhlasíte?

04 / 06

Počet lidí s intolerancí nebo dokonce alergií na laktózu narůstá a ti jistě ocení nabídku rostlinných produktů jako alternativu.

Přeskočit

Souhlasíte?

05 / 06

Znám restauraci, kde podávají skvělé rostlinné jídlo.

Přeskočit

Souhlasíte?

06 / 06

Jáhly, červená čočka, chřest nebo ovesné vločky? Rostlinná kuchyně znamená tisíce možností!

Přeskočit

Budoucnost je rostlinná

Rostlinně je projekt oslavující rostlinnou kuchyni.
Projekt, který inspiruje a podporuje. Projekt, který povzbuzuje majitele restaurací k rozšiřování
nabídky rostlinné kuchyně a pomáhá výrobcům potravin a supermarketům při uvádění nových produktů na trh.

Proč?

Protože budoucnost je rostlinná.

Stále více lidí objevuje bohatství rostlinné kuchyně, její kouzlo a rozmanitost. Nové vůně, barvy a chutě získávají své přívržence napříč celým světem. Mění se nejen obsah našich lednic, ale celý životní styl.

Vedle tradiční, světové, lokální, exotické nebo třeba molekulární kuchyně si úspěšně našla své místo i kuchyně rostlinná. A změny si všímá jak potravinářský průmysl, tak gastronomická zařízení. Obchody se plní novými rostlinnými produkty a restaurace nabízí více a více rostlinných jídel. Při celosvětovém hodnocení měst podle dostupnosti bezmasé kuchyně se v roce 2018 Praha umístila na devátém místě a my jí s radostí gratulujeme. Na první příčce se umístil Londýn, následován Berlínem a New Yorkem.

Podle Spirit Magazínu a studie Foodcast 2019 společnosti Uber Eats je rostlinná kuchyně jedním z hlavních gastronomických trendů pro rok 2019. Počet jejích obdivovatelů stále roste a je tedy správný čas jim začít plnit sny a očekávání. A jak na to?

Pro všechny majitele restaurací, výrobce potravin, osoby a instituce, které mají zájem reagovat na měnící se požadavky spotřebitelů je tu Rostlinně. Spolupráce s námi nic nestojí, pracujeme na základě nejnovějších trendů, průzkumů veřejného mínění a trhu a rostlinnou kuchyni máme v malíčku. Chystáte nový produkt? Nevíte, jak dostat rostlinné jídlo do menu vašeho podniku?

Obraťte se na nás!

budoucnost@rostlinne.cz